ŞEFFAF POŞET

Şeffaf Poşet Özellikleri
Poşetlerin ham maddelerine ya da taşıdıkları özelliklere göre isim aldıkları bilinen bir gerçektir. Şeffaf poşet özelliklerine göre isim almış olan poşet türlerinden biridir. Materyalinin oldukça ince olması, bu poşeti diğerlerinden ayıran önemli unsurlardandır. Ayrıca şeffaf poşetler satışa da farklı şekillerde sunulmaktadır. Genellikle poşetler toplu şekilde paketlenmektedir. Ancak şeffaf poşetler bir hayli ince olmalarından ötürü baskılanarak ruloya çevrilebilmektedir. Böylece poşetler çek kopar şeklinde kullanıma sunulmaktadır.
Hışır poşet olarak da bilinen bu poşet modellerinin kullanım alanlarında akla ilk gıda satışı yapan yerler gelmektedir. Süpermarketlerin meyve sebze ve fırın reyonlarında bu modelde poşetler tercih edilmektedir. Taşıma kolaylığı sağlayan şeffaf poşetler oldukça ince olarak üretilmelerinden dolayı doğa ile de dost kabul edilmektedir. Bu sayede diğer poşet türlerine göre satış oranları bir hayli yükseklerdedir.
Şeffaf Poşet Boyutları
Şeffaf poşet ölçüleri standart olarak belirlenmemiştir. Üretici ambalaj firmalarının bu alanda pek çok farklı seçeneği bulunmaktadır. Böylece müşteriler satış yapacakları ürün boyutlarına göre alacakları poşetin modelini belirleyebilmektedir. Üretimlerde genellikle yüksek yoğunluğa sahip olan polietilen kullanılmaktadır. Poşetlerde en çok tercih edilen boyutlar ise 50 + 15 cm şeklinde olanlardır. Ancak yetkililer ile kurulan irtibatlardan sonra ihtiyaçların belirlenmesine binaen poşetlerin boyutlarında esnemeler oluşturulabilmektedir. Üstelik şeffaf poşet üretimlerinde renksiz modeller olduğu gibi şeffaflık korunarak farklı renk modelleri de gerçekleştirilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir