OSMANİYE DİYETİSYEN

OSMANİYE DİYETİSYEN

Günümüzde sadece kilo verme amaçlı kullanılan ve sadece kilo vermek istediğimizde aklımıza gelen diyet aslında bir yaşama şekli olup sağlıklı beslenme anlamındadır. Ancak toplumuzu bu kelimenin yapısıyla o kadar çok oynamıştır ki diyeti sadece yiyecekleri kısıtlayan ve ya içerisinde kısıtlı yiyecek olan bir program olarak betimlemekte ve zihinlerine yanlış şekillerde kodlamaktadırlar.

Vücudumuzdaki her fazla kilomuz pek çok hastalığın tetikleyicisi olmakla beraber en başta kalp damar, hiper tansiyon, kolestrol yükselmesi gibi hayati ve ciddi rahatsızlıkları tetiklemektedir. Özellikle göbek bölgesinde görülen yağlanmalar kişilerin kalp damar rahatsızlıklarına yakalanma oranını arttırmaktadır.

Metrapol şehrin getirmiş olduğu hareketsiz yaşam biçimi ve dengesiz beslenme bizler için kilo aldıran en önemli etken durumundadır. Bu durumu aşmak için kişilerin sağlıklı bir kiloya ulaşmalarındaki en önemli amaç günlük egzersizlerini arttırmaktır. Osmaniye diyetisyen olarak bizler kişilerin asla kendi kendilerine diyet yapmaya karar vererek bu uğurda yanlış diyetlerle vücutlarında telafisi olmayan rahatsızlıklara yol açmalarını önleyerek onlar için en iyi diyet programlarını hazırlamaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir