İNSTAGRAM BEĞENİ HİLESİ

İNSTAGRAM BEĞENİ HİLESİ

Fotoğraf çekmek fotoğraf makinesinin ilk çıktığı andan beri yapmaktan zevk aldığımız eylemlerden biridir. Özellikle cep telefonlarımızın icadı ve gelişen teknoloji ile telefonlarımıza eklenen kameralar ile istediğimiz anda resim çekebilir hale gelmemiz ile bu etkinliğimizi daha sık bir şekilde yapar olduk. Bu fotoğrafları anı haline getirerek bunları saklardık. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesi ile fotoğraflarımızı saklayacağımız alanlar da değişiklik göstermeye başladı. Özellikle eskiden kullandığımız fotoğraf albümleri yerini zamanla bilgisayar ve telefon gibi aletlere bırakarak zaman içerisinde kayboldular. Günümüzde ise bu resimleri sosyal medya platformlarında saklamaya başladık.

Sosyal medya platformları hayatımıza girdiği andan itibaren en sık kullandığımız ve saklamak istediğimiz en sevdiğimiz fotoğraflarımızı paylaştığımız bir alan oldu. Bu platformları özellikle telefonumuza da indirebilmemiz ile her bulunduğumuz yerde kullanmaya başladık. Bu alanda paylaştığımız resimleri bizleri takip eden bizim çevremizdeki kişilerinde görerek beğenmesini isteriz. Ve bu resimlerin beğenilme durumu bizler için oldukça önemlidir. Çünkü beğenilmek biz insanlar için en temel ihtiyaçlardan biri olduğu gibi en önemli şeylerden de biridir.

Günümüzde resimlerimizi saklamak için kullandığımız en büyük sosyal medya platformu ise instagramdır. İnstagram hayatımıza çok eski bir tarihte girmiş olmasa da girdiği andan itibaren günümüze dek en çok kullanılan ve en çok kullanıcısı olan en büyük sosyal medya platformu olmuştur. Bu platform daha çok resim ve video paylaşma temelli olup takipçiler tarafından o hesaptaki gönderilerin beğenilmesi temeline dayanır. Bu gönderilere gelen beğeniler kullanıcılar için oldukça önem taşır ve her kullanıcı kendi gönderilerinin beğenilmesini ister. Özellikle bu sosyal medya platformunun bireysel hesaplar dışında markaların ve ticari hesapların da kullanıyor olması ile gönderilere gelen beğeniler daha fazla önem taşımaktadır. Bunun nedeni de reklam alanının da sosyal medyanın gelişimi ile bu alana kaymış olmasıdır. Bu tarz hesaplar gönderilerine gelen fazla beğeniler ile hesaplarındaki etkileşimi arttırmakta ve kendi isimlerinin reklamını yapmaktadır.

Yine sıradan kullanıcılar ise gönderilerine her zaman daha fazla beğeni gelmesini isteyerek hesaplarını popülerleştirmek istemektedir. Bu da günümüzün instagram fenomenleri denilen alanın ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu kişiler gönderilerindeki beğeni sayıları ile ön plana çıkmaktadır ve böylece bu platformu kullanan pek çok kullanıcıya da erişmektedir. Ve bu erişimlerle tanınma oranları artmaktadır.

Pek çok kullanıcı işte bu sebeplerle gönderilerine gelen beğenilerden memnun kalmayıp bu beğenileri arttırmayı istemektedir. Ancak bu durum her zaman mümkün ya da kolay olmamaktadır. Aslında ise instagram üzerinde beğeni sayısını arttırmak günümüzde geçmişe göre çok daha basittir. Bir çok kişi beğeni sayısı için instagram beğeni hilesi kullanmaktadır. instagram beğeni hilesi ile hem beklemek zorunda kalmadan hem de kesin bir şekilde kullanıcılar gönderilerindeki beğeni sayısını arttırabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir