ESARETİN BEDELİ

ESARETİN BEDELİ

Hepimiz film izlemeyi severiz. Şöyle yorgun bir iş çıkışı veya gün sonu evimizde filmimizi açıp patlamış mısırımızı alarak film izlemek hangi sorunumuza iyi gelmez ki? Hele birde unutulmaz olan filmlerden izliyorsak. İşte tüm dertlerinizi unutturacak sizi sıra dışı yapısıyla kendi dünyasına çekecek olan esaretin bedelini mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Esaretin bedeli, 1994 yılında sinemalara girmiş olan bir filmdir. O günden bu yana izleyicisi olan günümüzde de oldukça fazla izleyici kitlesi olan ve oldukça sevilen film ilk seyircisi ile buluştuğunda gişe de zarar etmiş ancak vizyondan kalktığında ise kar etmeye başlamıştır. Türkiye de ise vizyona girmesi 10 mart 1995 yılında olmuştur.

Esaretin bedeli filminin konusu red ve andy isimli iki mahkumun parmaklıklar ardında kurmuş oldukları bir hayat hikayesini konu alır. Andy Dufresne genç ve başarılı bir bankacıdır ve karısı ile karısının sevgilisini öldürmek suçu ile tutuklanmış ve müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır.

Andy’nin bulunduğu hapishane şartları oldukça ağırdır. Hapishanede işkence, dayak ve tecavüz gibi pek çok olay vardır. Ancak Andyn’ın hayata bağlılığını ve iyimserliğini hiçbir zaman kaybetmemektedir. Ve onun bu durumu diğer mahkumlara da umut olur ve etrafındakileri parmaklıklar ardında bile özgür bir yaşam sürebilecekleri inancına bağlar.

Konusu ve türü itibari ile oldukça farklı olan film insanların dört duvar içerisinde bile özgürlük duygusunu yaşayabileceği üzerine kurulmuş bir başyapıttır.

Sizde bu başyapıtı izlemek isterseniz dolufilmizle’ nin film kategorisinde esaretin bedelini bulabilir ve kaliteli yapısıyla filmi rahat bir şekilde izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir