DÖVME MOTİFLERİ

DÖVME MOTİFLERİ

Dövme yaptırmak her geçen gün daha fazla yaygınlaşmakta ve moda haline gelmeye başlamış bulunmaktadır. İnsanlar dikkat çekmek, kendi karakterlerini yansıtmak, farklı görünmek, sevdikleri şeyleri vücutlarında taşımak gibi pek çok sebepten ötürü dövme yaptırmaktadır. Toplumuzun dövmeye olan bakış açısı eskiye oranla biraz daha iyileşmiş bulunmaktadır. Bunda  da en büyük etki toplumda kimin ne dediğine aldırmadan dövme yaptırmaya cesaret edenlerin katkısı ile olmuş durumdadır. Bu nedenledir ki dövmeler aynı zamanda kişiler için birer bağımsızlık ve özgürlük anlamı taşımaktadır. Kişiler yaptırdıkları dövmeler ile toplumdaki diğer bireylerden ayrılıp kendi farklılıklarını oluşturmaktadırlar.

Dövme modelleri de günümüzde her geçen gün daha da çeşitlenmekte ve farklılaşarak kişilere geniş bir seçenek sunarak kendi benliklerini daha rahat oluşturmalarını sağlamaktadır. Hatta artık her bölge için farklı dövme çeşitleri dahi bulunmaktadır. Kollar için bacaklar için ve daha pek çok alan için dövme modelleri de farklılaşmaktadır.

Dövme motifleri seçiminde öncelikle kendi kişiliğinize dikkat ederek ona uygun bir model seçmeli ve nasıl bir imaj oluşturmak istediğinize karar vererek modelinizi tercih etmelisiniz. Eğer dışarıya zarif ve estetik bir imaj yaratmak istiyorsanız seçiminiz ona göre olmalı ya da kendinizle zıt olarak sert bir görünüm sağlamak istiyorsanız seçiminiz ona göre olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir